Ankara hızlı tren garı

Ankara hızlı tren garının detayları, lokasyonu, ek bilgiler, tren hareket saatleri ve gişe telefonları:

Ankara hızlı tren garı
Ankara hızlı tren garı. Foto: Jeff Hawken









  • Ankara hızlı tren garına erişim kolaylığı var mı? Gara asansör ve/veya rampa ile erişilebiliyor
  • Ankara hızlı tren garında otopark var mı? Gar içinde/çevresinde otopark bulunuyor
  • Ankara hızlı tren garı 7/24 açık mı? Gar 7/24 açık
  • Ankara hızlı tren garında bekleme salonu var mı? Gar içinde bekleme salonu bulunuyor
  • Ankara hızlı tren garında emanet dolabı var mı? Gar içinde valizlerinizi koyabileceğiniz emanet dolabı var
  • Ankara hızlı tren garında lokanta veya büfe var mı? Garda lokanta/büfe var
  • Ankara hızlı tren garında ATM var mı? Garda ATM var
  • Ankara hızlı tren garında tren kartı satışı var mı? Gardan tren kartı alabilirsiniz
  • Ankara hızlı tren garında uluslararası bilet satışı var mı? Gardaki uluslararası bilet gişesinden alabilirsiniz
SaatTren
05:574 Eylül Mavi (Malatya-Ankara)
06:00Ankara-İstanbul YHT
06:20Ankara-Konya YHT
06:45Ankara Ekspresi (İstanbul-Ankara)
07:15Ankara-İstanbul YHT
07:40Ankara-Polatlı bölgesel
07:44Eskişehir-Ankara YHT
08:15Ankara-İstanbul YHT
08:15Konya-Ankara YHT
08:15Polatlı-Ankara bölgesel
08:35Ankara-Eskişehir YHT
08:55Ankara-Konya YHT
08:59İzmir Mavi (İzmir-Ankara)
09:20Ankara-İstanbul YHT
09:50Ankara-Polatlı bölgesel
10:08Doğu Ekspresi (Kars-Ankara)
10:30İstanbul-Ankara YHT
10:45Ankara-İstanbul YHT
11:00Konya-Ankara YHT
11:06Polatlı-Ankara bölgesel
11:11Güney Kurtalan Ekspresi (Kurtalan-Ankara)
11:11Vangölü Ekspresi (Tatvan-Ankara)
11:20Güney Kurtalan Ekspresi (Ankara-Kurtalan)
11:20Vangölü Ekspresi (Ankara-Tatvan)
11:25Ankara-İstanbul YHT
12:04İstanbul-Ankara YHT
12:35Ankara-Polatlı bölgesel
13:00Ankara-İstanbul YHT
13:15Konya-Ankara YHT
13:48Polatlı-Ankara bölgesel
14:10Ankara-Konya YHT
14:29İstanbul-Ankara YHT
14:30Ankara-Eskişehir YHT
14:50Ankara-Konya YHT
15:19Eskişehir-Ankara YHT
15:35Ankara-İstanbul YHT
15:45Ankara-Polatlı bölgesel
16:01İstanbul-Ankara YHT
16:18Polatlı-Ankara bölgesel
16:30Ankara-Konya YHT
17:26Konya-Ankara YHT
17:45Ankara-İstanbul YHT
17:55Doğu Ekspresi (Ankara-Kars)
18:00Ankara-Polatlı bölgesel
18:05Ankara-Konya YHT
18:09İstanbul-Ankara YHT
18:25Ankara-Eskişehir YHT
18:50İstanbul-Ankara YHT
18:554 Eylül Mavi (Ankara-Malatya)
19:09Eskişehir-Ankara YHT
19:14Polatlı-Ankara bölgesel
19:15Ankara-İstanbul YHT
19:30Konya-Ankara YHT
19:52İstanbul-Ankara YHT
20:40Ankara-Konya YHT
20:45Polatlı-Ankara bölgesel
21:00İzmir Mavi (Ankara-İzmir)
21:10Konya-Ankara YHT
21:34İstanbul-Ankara YHT
22:00Ankara Ekspresi (Ankara-İstanbul)
22:01İstanbul-Ankara YHT
22:55Konya-Ankara YHT
23:53İstanbul-Ankara YHT
Ankara hızlı tren garı sefer saatleri
(21.06.2022 itibariyle)

* Güney Kurtalan Ekspresi, Vangölü Ekspresi haftanın belirli günlerinde hareket etmektedir.

  • Ankara YHT Garı, Ankara’nın merkezi Kızılay’ın 3 km kuzeybatısında, Gençlik Parkı ve Ankara Spor Salonu’nun karşısında bulunan Ankara Garı’nın bitişiğinde.
  • Ankara Garı’nın hemen yanına Ankara YHT Garı inşa edildi. YHT Garı, içinde otel de bulunan büyük bir alışveriş merkezi. İki gar birbirine bir üst geçitle bağlı.
  • Hızlı trenler Ankara’da iki istasyonda duruyor. Eryaman ve Ankara YHT Garı. Batı yönlü diğer trenler için duraklar Ankara Garı ve Sincan. Doğu yönlü trenler için ise duraklar Ankara Garı ve Kayaş.
  • Ankara’yı batıda Sincan’dan doğuda Kayaş’a kadar bağlayan banliyö treni Başkentray bu istasyonda duruyor: Başkentray
  • İstasyondan Ankaray hafif metro sistemine bağlantı var. Metro bağlantısı halen inşaat halinde.
  • Ankara’nın önemli noktalarından gara toplu ulaşım tarifleri için tıklayınız.
  • Ankara Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en yoğun trafiğe sahip havalimanları arasında. Çok sayıda kente direk uçuş var. Uluslararasi uçuşlar da yapılmakta. Kentin dışında, merkezden 26 km kuzeyde bulunan havalimanına servisler çalışıyor. BelkoAir‘ın Kızılay ve otogar, Havaş‘ın otogar ve Kırıkkale ile havalimanı arasında servisleri var.
  • Ankara Otogarı (AŞTİ), kent içinde, Emek mahallesinde, Kızılay’a 6, gara 4 km mesafede (harita). AŞTİ, hafif metro sistemi Ankaray’ın son durağı. Ankaray, hem Kızılay’dan, hem de YHT garının hemen yakınından geçiyor.

Yurtiçi gişe : (312) 309 05 15 / 336

Uluslararası gişe : (312) 309 05 15 / 75436

Bazı bilgiler değişiklik gösterebilir. Resmi bilgilere ulaşmak için lütfen tren operatörlerinin sitelerini ziyaret ediniz. Lütfen şu uyarıyı okuyunuz.