Basmane tren garı

Basmane tren garının detayları, lokasyonu, ek bilgiler, tren hareket saatleri ve gişe telefonları:

Basmane tren garı
Basmane tren garı. Foto: Burak Hüseyin, CC BY-SA 3.0









  • Basmane tren garına erişim kolaylığı var mı? Gara asansör ve/veya rampa ile erişilebiliyor
  • Basmane tren garında otopark var mı? Gar içinde/çevresinde otopark bulunuyor
  • Basmane tren garı 7/24 açık mı? Hayır
  • Basmane tren garında bekleme salonu var mı? Gar içinde bekleme salonu bulunuyor
  • Basmane tren garında emanet dolabı var mı? Yok
  • Basmane tren garında lokanta veya büfe var mı? Yok
  • Basmane tren garında ATM var mı? Garda ATM var
  • Basmane tren garında tren kartı satışı var mı? Gardan tren kartı alabilirsiniz
  • Basmane tren garında uluslararası bilet satışı var mı? Gardaki uluslararası bilet gişesinden alabilirsiniz
SaatTren
06:30İzmir-Ödemiş bölgesel
06:40Ege Ekspresi (İzmir-Eskişehir)
06:57Göller Ekspresi (Isparta-İzmir)
07:10İzmir-Denizli bölgesel
07:26Konya Mavi (Konya-İzmir)
07:40İzmir-Uşak bölgesel
07:44Ödemiş-İzmir bölgesel
08:20Tire-İzmir bölgesel
08:56Denizli-İzmir bölgesel
09:00İzmir-Ödemiş bölgesel
09:01Alaşehir-İzmir bölgesel
09:33Ödemiş-İzmir bölgesel
09:57Tire-İzmir bölgesel
10:00İzmir-Tire bölgesel
10:26İzmir Mavi (Ankara-İzmir)
10:35Denizli-İzmir bölgesel
10:45İzmir-Denizli bölgesel
10:55İzmir-Alaşehir bölgesel
11:45Ödemiş-İzmir bölgesel
12:00İzmir-Ödemiş bölgesel
12:02Uşak-İzmir bölgesel
12:30İzmir-Denizli bölgesel
13:09Denizli-İzmir bölgesel
13:10İzmir-Nazilli bölgesel
13:45Ödemiş-İzmir bölgesel
13:5517 Eylül Ekspresi (İzmir-Bandırma)
14:15İzmir-Tire bölgesel
14:30İzmir-Denizli bölgesel
14:57Tire-İzmir bölgesel
15:05İzmir-Uşak bölgesel
15:20İzmir-Tire bölgesel
15:30İzmir-Ödemiş bölgesel
15:45Denizli-İzmir bölgesel
16:45İzmir-Denizli bölgesel
17:00İzmir-Ödemiş bölgesel
17:09Ödemiş-İzmir bölgesel
17:26Denizli-İzmir bölgesel
18:00İzmir-Denizli bölgesel
18:44Tire-İzmir bölgesel
19:00İzmir-Tire bölgesel
19:0217 Eylül Ekspresi (Bandırma-İzmir)
19:05İzmir Mavi (İzmir-Ankara)
19:55Konya Mavi (İzmir-Konya)
20:33Ödemiş-İzmir bölgesel
20:40İzmir-Ödemiş bölgesel
21:09Denizli-İzmir bölgesel
21:57Ödemiş-İzmir bölgesel
22:14Uşak-İzmir bölgesel
22:37Ege Ekspresi (Eskişehir-İzmir)
22:59Denizli-İzmir bölgesel
23:05Göller Ekspresi (İzmir-Isparta)
Basmane tren garı sefer saatleri
(19.09.2022 itibariyle)
  • Basmane Garı, İzmir’in Konak ilçesinde, şehrin merkezinde, sahile 1,5 km, İzmir’in simgelerinden Kültür Park’a 1 km mesafede. Çevresinde çok sayıda otel, alışveriş merkezi ve restoran bulunmakta.
  • Basmane, tüm İzmir trenlerinin varış/çıkış yaptığı ana istasyon.
  • İstasyondan metroya direkt ulaşım var (İzmir metro haritası). Bir sonraki durak olan Hilal istasyonundan banliyö trenine (İzban) geçmek mümkün.
  • İzmir otogarı 10 km mesafede. Garın yakınlarından tek otobüs (302) ile otogara gitmek mümkün: Otogar harita
  • İzmir tren bağlantıları güçlü bir şehir. Güney yönünde Selçuk, Aydın, Denizli, Isparta gibi çok sayıda yere trenle gitmek mümkün. Efes ve Pamukkale’ye de trenle ulaşılabilir. Kuzey yönünde ise Manisa, Balıkesir, Bandırma, Kütahya, Eskişehir, Ankara trenle ulaşımın olduğu kentler. Doğu yönünde ise Uşak, Afyon, Konya İzmir çıkışlı trenlerle ulaşılabilecek kentler.
  • İzmir’i kuzeyde Aliağa’dan güneyde Selçuk’a şehir merkezinden geçerek bağlayan banliyö treni İzban bu istasyonda duruyor: İzban
  • İzmir Basmane’den çıkan trenler kuzey yönünde Çiğli ve Menemen, güney yönünde Gaziemir, Adnan Menderes Havalimanı, Torbalı ve Selçuk’ta duruyor.
  • Adnan Menderes Havalimanı’na (ADB) en rahat ve hızlı ulaşım banliyö treni (İzban) ile. İzban ile havalimanına doğrudan erişilebiliyor: İzban

Yurtiçi gişe : (232) 484 86 38

Uluslararası gişe : (232) 464 31 31 / 4336

Bazı bilgiler değişiklik gösterebilir. Resmi bilgilere ulaşmak için lütfen tren operatörlerinin sitelerini ziyaret ediniz. Lütfen şu uyarıyı okuyunuz.