Konya tren garı

Konya tren garının detayları, lokasyonu, ek bilgiler, tren hareket saatleri ve gişe telefonları:

Konya tren garı
Konya tren garı. Foto: Onur Uysal









  • Konya tren garına erişim kolaylığı var mı? Gara asansör ve/veya rampa ile erişilebiliyor
  • Konya tren garında otopark var mı? Gar içinde/çevresinde otopark bulunuyor
  • Konya tren garı 7/24 açık mı? Gar 7/24 açık
  • Konya tren garında bekleme salonu var mı? Gar içinde bekleme salonu bulunuyor
  • Konya tren garında emanet dolabı var mı? Gar içinde valizlerinizi koyabileceğiniz emanet dolabı var
  • Konya tren garında lokanta veya büfe var mı? Yok
  • Konya tren garında ATM var mı? Garda ATM var
  • Konya tren garında tren kartı satışı var mı? Gardan tren kartı alabilirsiniz
  • Konya tren garında uluslararası bilet satışı var mı? Gardaki uluslararası bilet gişesinden alabilirsiniz
SaatTren
05:55Konya-Karaman bölgesel
06:00Konya-İstanbul YHT
06:25Konya-Ankara YHT
08:20Ankara-Konya YHT
08:28Konya Mavi (İzmir-Konya)
08:47Karaman-Konya bölgesel
09:10Konya-Ankara YHT
10:45Ankara-Konya YHT
11:20Konya-Karaman bölgesel
11:24Konya-Ankara YHT
11:51İstanbul-Konya YHT
12:55Konya-İstanbul YHT
13:21Toros Ekspresi (Adana-Konya)
13:26İstanbul-Konya YHT
15:00Toros Ekspresi (Konya-Adana)
15:35Konya-Ankara YHT
16:06Ankara-Konya YHT
16:41Ankara-Konya YHT
16:45Konya-İstanbul YHT
17:05İstanbul-Konya YHT
17:22Karaman-Konya bölgesel
17:40Konya-Ankara YHT
17:50Konya-Karaman bölgesel
18:21Ankara-Konya YHT
18:25Konya-İstanbul YHT
19:00Konya Mavi (Konya-İzmir)
19:19Konya-Ankara YHT
19:55Ankara-Konya YHT
20:10Konya-Karaman bölgesel
20:59Karaman-Konya bölgesel
21:05Konya-Ankara YHT
22:30Ankara-Konya YHT
23:17Karaman-Konya bölgesel
23:49İstanbul-Konya YHT
Konya tren garı sefer saatleri
(22.04.2022 itibariyle)

Tren bağlantılı otobüs seferleri

GüzergahKalkışVarışGüzergahKalkışVarış
Konya-Antalya09:2014:35Antalya-Konya01:0006:10
Konya-Antalya11:2016:35Alanya-Konya08:0012:40
Konya-Antalya13:3018:35Alanya-Konya12:0016:30
Konya-Alanya16:2021:20Antalya-Konya13:0019:00
Konya-Alanya20:2001:20Alanya-Konya14:0019:00
Antalya-Konya23:5905:15
Konya tren garı çıkışlı otobüs saatleri
(22.04.2022 itibariyle)
  • Konya Garı, şehir merkezine yakın, Alaaddin Tepesi’nin 3 km batısında yer alıyor.
  • İstasyondan şehir merkezine toplu ulaşım imkanları zayıf. En yakın tramvay 2 km uzaklıkta. İstasyon ile şehir merkezi arasında 38 nolu otobüs çalışmakta: Tramvay güzergah haritası
  • Konya’da önemli tarihi mekanlar bulunuyor. Mevlana Müzesi, Konya Arkeoloji Müzesi, Karatay Medresesi Müzesi ilk akla gelenler.
  • Tarihi yerler, oteller ve restoranlar istasyondan 2 km uzaklıkta. Konya düz ve iyi planlanmış bir şehir. Bu mesafeyi yürümek zor değil. İstasyon yakınlarında da oteller var: Yandex oteller
  • Konya’da, her sene Aralık ayında Şeb-i Arus anma törenleri yapılıyor.
  • Konya şehir içinde iki istasyon bulunuyor: Konya Garı ve Konya Selçuklu YHT Garı. Selçuklu YHT Garı, Konya’ya gelen hızlı trenlerin ilk durağı, ticari bölgelerin ve tramvay durağının yakınında. Hızlı trenlerin ikinci, diğer yolcu trenlerinin ise tek durağı Konya garı, tarihi bölgelere daha yakın, önünden otobüs geçiyor.
  • Çumra, dünyanın en eski bilinen kentlerinden biri olan Çatalhöyük’e en yakın istasyon: Çatalhöyük’e trenle nasıl gidilir?
  • Konya otobüs terminali, şehrin kuzeyinde, şehir merkezinden 11 km uzaklıkta (harita). Önünden tramvay hattı geçiyor, şehir merkezine gitmek mümkün.
  • Konya Havalimanı (KYA), şehrin 20 km kuzeyinde yer alıyor. İstanbul ve İzmir’e direk uçuşlar var. Havalimanı ile şehir merkezi arasında servis çalışmakta: Havaş

Yurtiçi gişe : 3323223680

Uluslararası gişe : (505) 719 06 61 / 185

Bazı bilgiler değişiklik gösterebilir. Resmi bilgilere ulaşmak için lütfen tren operatörlerinin sitelerini ziyaret ediniz. Lütfen şu uyarıyı okuyunuz.